Publiczna Szkoła Podstawowa w Naroku

 

AKTUALNOŚCI

STRONA GŁÓWNA

DLA RODZICÓW

PROGRAMY EDUKACYJNE

GRONO PEDAGOGICZNE

ORGANIZACJE_SZKOLNE

O SZKOLE

eTWINNING

ARCHIWUM 2014/15

ARCHIWUM 2013/14

ARCHIWUM 2012/13

ARCHIWUM 2011/12

ARCHIWUM 2010/11

Podręczniki na rok szkolny 2015/16

Ostatnie zmiany

2016-04-06

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Naroku

ADRES: Narok, ul. Szkolna 19; 49-120 Dąbrowa

Tel. (077) 464 20 02; e-mail: szkolanarok@op.pl

WAŻNE LINKI:

MEN

Kuratorium Oświaty

OKE

Gmina Dąbrowa

MODN

WOM

WODIP

Realizowane projekty:

Media_bez_tajemnic

Chcemy żyć zdrowo i szczęśliwie

Czytam i rozumiem

Media around us

 

Aktualności  2011/2012


Podręczniki na rok szkolny 2012/13


Uoczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2011/2012 rozpoczęła się mszą świętą.
Następnie, już na terenie szkoły, uczniowie klasy VI pod kierunkiem wychowawcy Grażyny Frejus, pożegnali się ze szkołą, prezentując krótki program muzyczno-poetycki. Szóstoklasiści złożyli ślubowanie i otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, stając się jej absolwentami. Wychowawczyni klasy VI uhonorowała listami gratulacyjnymi rodziców tych absolwentów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem. W czasie akademii wręczono także świadectwa i nagrody wyróżniającym się uczniom klas I-V. Po ciężkiej, całorocznej pracy wszyscy zasłużyli na odpoczynek. UDANYCH WAKACJI!


Grażyna Frejus
 

Galeria zdjęć


 

Festyn 2012

Gwarnie i kolorowo - tak było na niedzielnym festynie zorganizowanym przy naszej szkole z okazji niedawnego Dnia Matki oraz Dnia Dziecka. Na mieszkańców czekało masę atrakcji. Czego tam nie było? Już na wejściu prezentacja prac plastycznych uczniów szkoły, prezentacja szkolnych kronik oraz wystawa podsumowująca projekty: POKL i Zaczarowany świat. Kawałek dalej kawiarenka na świeżym powietrzu kusiła cudownymi zapachami. Nasze mamy oferowały pyszne ciasta domowej roboty oraz napoje. Tymczasem na estradzie trwała feeria występów. Artyści jedni po drugich prezentowali swoje umiejętności w śpiewie, tańcu i prezentowaniu wspaniałych kostiumów. Nie byłoby dobrej imprezy, gdyby nie echa Euro 2012. Specjalnie na ta okazję przygotowaliśmy pokaz mody na zbliżające się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. W takich strojach spokojnie moglibyśmy zasiąść na trybunach piłkarskich, a nasi piłkarze nie mieliby innego wyjścia, tylko wygrać! Dużym powodzeniem cieszył się rodzinny tor przeszkód, na którym rywalizowaliśmy razem z naszymi rodzicami. Śmiechu i radości było co nie miara! W pracę nad festynem zaangażowali się wszyscy - dyrekcja, Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne, rodzice oraz uczniowie, za co serdecznie DZIĘKUJEMY!


Nasi najzdolniejsi!

I znowu nadszedł dzień, który pamiętać będą przede wszystkim uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2011/2012. Po raz kolejny gościliśmy w murach naszej szkoły pana Wójta Marka Leję oraz Dyrektora GZEASiP pana Janusza Staszowskiego, którzy wręczyli naszym uczniom stypendia naukowe. Jest to szczególne wyróżnienie dla tych uczniów, którzy przez cały rok ciężko pracowali.Gratulujemy im wszystkim i życzymy kolejnych sukcesów.Grażyna Frejus
 

Galeria zdjęć


 

Górol ci ja Górol

Uczniowie klas IV-VI pod opieką realizatorów projektu POKL wybrali się na wycieczkę do Zakopanego. Celem wyjazdu była realizacja zadań związanych z projektem. Spacerując ulicami miasta uczniowie odwiedzili: Muzeum Kornela Makuszyńskiego i „przywitali się” z Koziołkiem Matołkiem oraz Muzeum Jana Kasprowicza. Byliśmy również na starym cmentarzu Na Penksowym Brzysku, gdzie m.in. pochowany jest Kornel Makuszyński. Będąc tak blisko Tatr nie mogło się obyć bez wędrówki po nich. Pod opieką przewodnika tatrzańskiego ruszyliśmy szlakiem przez Dolinę Kościeliską do Jaskini Mroźnej. Frajdy było co nie miara, szczególnie, że w jaskini co niektórzy mieli problem z przejściem przez wąskie i niskie korytarze. Będąc w „Zimowej Stolicy Polski” nie mogliśmy zapomnieć o Wielkiej Krokwi, wprawdzie bez śniegu ale i tak zrobiła na nas ogromne wrażenie. Wyjeżdżając z Zakopanego postanowiliśmy, że na pewno jeszcze tutaj wrócimy!

Grażyna Frejus

Galeria zdjęć

 


Podziękowania dla Mistrza z języka niemieckiego

18 maja 2012 r. w Krasiejowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Na „Majówkę Mistrzów” zorganizowaną przez Wojewodę Opolskiego, Marszałka Województwa opolskiego i opolskiego kuratora oświaty zaproszono laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych oraz ich nauczycieli i rodziców. Wśród zaproszonych znalazła się nasza uczennica Julia Kuczek laureatka z języka niemieckiego. Opolska kurator oświaty Halina Bilik pogratulowała zwycięzcom zdobytych laurów mówiąc: „ To wielka satysfakcja dla rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim dla samych uczestników, którzy w rozgrywkach konkursowych wykazali się nieprzeciętną wiedzą i umiejętnościami oraz siłą charakteru.”

Julka już jako absolwentka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Naroku otrzymała wyjątkowe podziękowanie od dyrektora szkoły i nauczyciela języka niemieckiego za liczne sukcesy w konkursach i olimpiadach na szczeblu gminnym, wojewódzkim i ogólnopolskim z języka niemieckiego . Julii serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć, dziękujemy za poświęcony czas, wysiłek intelektualny oraz promowanie naszej szkoły i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z językiem niemieckim w następnych etapach nauki.


Maria Sikora


 

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego

 

   Aż trzech  laureatów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Naroku odebrało na apelu podsumowującym osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2011/2012 dyplomy i nagrody za zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie z Języka Niemieckiego ‘ Olimpus”.

Są nimi  Julia Kuczek i Patryk Bojdak z klasy VI oraz Daniel Gaida z klasy IV. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru, w skład którego wchodziło 26 pytań, sprawdzających wiadomości z zakresu słownictwa, gramatyki oraz rozumienia przeczytanego tekstu .Ogółem 16 uczniów naszej szkoły przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Niemieckiego Olimpus, organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Uczniowie przygotowywali się do konkursu biorąc udział w zajęciach dodatkowych kółka języka niemieckiego ‘ Deutsch ist mein Hobby” prowadzonego przez mgr Marię Sikora. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów językowych.

Galeria zdjęć


Rozstrzygnięcie  konkursu o tytuł  Mistrza Misia Theo

 

Zwycięzcy szkolnego konkursu językowego „Mistrz Misia The” odebrali na apelu w dniu 28.0.2012 roku pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

To już kolejna edycja tego konkursu dla uczniów klas I – III , którego celem jest wykazanie się  umiejętnościami posługiwania się językiem niemieckim w codziennych sytuacjach oraz znajomością świata bohatera podręcznika „Ich und du” Misia Theo.

                                                                                                                                   Maria Sikora

Galeria zdjęć


 Schronisko w Opolu
W tym roku szkolnym uczniowie kl. III pojechali do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu, aby zawieźć zbierane przez cały rok dary – karmę, koce, zabawki. Wszystkie dzieci były bardzo poruszone faktem bezdomności tak dużej ilości zwierząt. Byliśmy nawet świadkami oddania przez właścicieli psa do schroniska – nie wiemy jaki był tego powód, ale było to bardzo wzruszające. Otrzymaliśmy broszurki informacyjne od Kierowniczki schroniska , z których wykonana została gazetka ścienna w szkole.

A oto link do strony opolskiego schroniska :
http://schroniskowopolu.pl/kontakt/

                                                                                                                                                                                  wych. Ewa Jarzyna
 

Galeria zdjęć


Edukacja ku Przyszłości

Zaczarowany Świat

W naszej szkole w roku szkolnym 2011/2012 realizowany był projekt pt. „ Edukacja ku Przyszłości – Zaczarowany Świat” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zajęcia odbywały po południu i w soboty. W klasie I i II zajęcia pt. Wodne eksperymenty” realizowała Pani Natalia Kotarska, a w kl. III„ Doświadczenia przyrodnicze” prowadziła Pani Małgorzata Litwiniec. Uczniowie klasa V pod kierunkiem Pani Marii Sikory przeprowadzali „ Doświadczenia i eksperymenty w kuchni”. Działanie Zaczarowany Świat jest innowacyjną metodą wspierania rozwoju ucznia z wykorzystaniem nowoczesnych pracowni eksperymentalno-doświadczalnych. Wspiera programy rozwojowe szkół ukierunkowane na wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów oraz podnoszenie jakości kształcenia. Wykorzystuje narzędzia ICT oraz nowoczesne metody nauczania, w szczególności obejmujące:

-pobudzanie uczniów do poznawczego zdobywania wiedzy,

- wyjazdy edukacyjno-szkoleniowe uczniów i zajęcia w nowoczesnych pracowniach eksperymentalnych,

-eksperymentalne metody nauczania z wykorzystaniem pracowni doświadczalno-pokazowych.

  Człowiek posiada naturalna potrzebę poznawania świata w którym żyje, a poprzez zabawę nauką i samodzielne eksperymentowanie łatwiej przyswaja  wiedzę. Ciekawe doświadczenia i eksperymenty przyrodnicze uczniowie mieli możliwość zaprezentować  na festynie rodzinnym 3 czerwca 2012 r. Projekt kontynuowany będzie w roku szkolnym 2012/2013.

 

                                                                                                                            Maria Sikora

Galeria zdjęć


Warszawa 2012

Galeria zdjęć


Lekcja przyrodnicza w ZOO

Galeria zdjęć


 

Kto ma pszczoły, ten ma miód

15 maja w chłodny wiosenny poranek wybraliśmy się na wycieczkę rowerową do Skansenu w Bierkowicach, aby wsiąść udział w lekcji muzealnej „ Od pyłku do miodu”. To już kolejna nasza lekcja muzealna, ponieważ tradycją naszej szkoły jest coroczny wyjazd rowerami  do skansenu na tego typu zajęcia.   W zabytkowej pasiece na terenie ekspozycji muzealnej spotykaliśmy się z pszczelarzem, który opowiadał o historii pszczelarstwa na Śląsku, oraz o życiu i zwyczajach pszczół. Dowiedzieliśmy  się jak wygląda praca w pasiece, jakie techniki stosuje się do uzyskiwania miodu, które rośliny są miododajne, jak wykorzystuje się produkty pszczelarskie w medycynie ludowej oraz jak zbudowane są różne typy uli.  Podczas lekcji  zaprezentowano nam  tradycyjne narzędzia i sprzęty pszczelarskie, których działanie mogliśmy poznać bliżej. Lekcja zakończyła się degustacją rozmaitych  gatunków miodów.

                                                                                                                           Kierownik wycieczki 

                                                                                                                                 Maria Sikora

 

Galeria zdjęć


GMINNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

‘’ME AND MY LIFE-MY BODY’’

 

W dniu 23.04.2012 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu gminnego pt. ‘’Me and my life- my body’’. Konkurs miał formę projektu, w którym to uczniowie opisywali najzdrowszą osobę w swojej rodzinie, przedstawiali dialog u lekarza, opisywali części ciała, podawali dziesięć reguł dzięki którym jest się zdrowszym oraz sporządzali słowniczek angielsko- polski dotyczący chorób i sprzętu medycznego. Projekty miały formę książek oraz zawierały liczne rysunki i fotografie.

Do konkursu przystąpili uczniowie z PSP w Naroku, PSP w Sławicach oraz z PSP w Dąbrowie.

Z pośród wielu nadesłanych  prac, komisja w składzie: Dyrektor szkoły mgr Przemysław Gajos, mgr Agnieszka Chojnacka oraz mgr Magda Rembiś  wyróżniła następujące prace:

 

                        I miejsce – Katarzyna Gwizdak (PSP Dąbrowa)

                                            Martyna Bienek (PSP Sławice)

                     II miejsce –   Magdalena Schoelfender (PSP Narok)

                    III miejsce-    Damian Stefan (PSP Dąbrowa)

Wyróżnienie otrzymały: Kamila Lach (PSP Sławice) oraz Aleksandra Rudyk (PSP Dąbrowa)


ZŁOTE PIÓRO 2012 – WOJEWÓDZKI KONKURS MŁODYCH TALENTÓW POETYCKICH

 

Mottem tegorocznej edycji konkursu był fragment piosenki Stanisława Sojki : „ Daleko raj , gdy na człowieka się zamykam”. Tematyka wierszy to Człowiek obok mnie. Uczniowie w swoich wierszach wyrażali przemyślenia na temat obecności innego człowieka w naszym życiu, stosunków międzyludzkich i krzywdy ludzkiej. Naszą szkołę reprezentowali mali poeci: Julia Kuczek, Paulina Kornek i Jakub Gizicki, który był najmłodszym uczestnikiem konkursu. Uczniowie ci wraz z opiekunem i panem dyrektorem uczestniczyli w wielkiej Gali konkursu, gdzie odebrali dyplomy za udział.

Galeria zdjęć

 

Iwona Adam


„Przyroda sama się nie ochroni”

W dniach 20 – 27 kwietnia 2012 r. w Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Naroku  w klasach IV – VI realizowany był projekt ekologiczny związany z Międzynarodowym Dniem Ziemi zatytułowany „ Przyroda sama się nie ochroni” . Pomysłodawcą i autorem projektu była nauczycielka przyrody mgr Maria Sikora. 

Celem projektu było podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej wśród uczniów, kształtowanie prawidłowych postaw związanych z ochroną środowiska, a także rozbudzanie poczucia odpowiedzialności wobec otaczającej przyrody i zwrócenie uwagi na zagrożenia środowiska.

Zadania projektowe miały zachęcić uczniów do tworzenia trwałych nawyków i zachowań ekologicznego stylu życia w domu, szkole i najbliższym otoczeniu oraz zaznajomić z podstawowymi zasadami ochrony środowiska i uświadomić potrzebę  ich przestrzegania. Tego typu edukacja ułatwia między innymi  spojrzenie na przyrodę i zrozumienie konieczności dbania o środowisko nie tylko w miejscu zamieszkania , ale również na całej kuli ziemskiej.

Projekt składał się z kilku części. Uczniowie wyszukiwali i gromadzili informacje na tematy ekologiczne, które następnie wykorzystali do wykonania plakatów informujących o zagrożeniach  wynikających z nadmiernej eksploatacji środowiska. Brali udział w konkursie o tytuł „ Ekologa” w formie testu,  w którym trzeba było się wykazać wiedzą z zakresu zagadnień ekologicznych. Najlepszymi okazali się w klasie IV Daniel Gaida, w klasie V Wiktoria Żołnierczuk, a w klasie VI Julia Kuczek. Tytuł „Super Ekologa” otrzymał Kacper Żołnierczuk z klasy IV.

Kolejną częścią projektu był wyjazd do ZOO na lekcję przyrodniczą, podczas której uczniowie wzbogacili wiadomości na temat zwierząt egzotycznych żyjących w różnych rejonach świata, zapoznali się z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz dowiedzieli się o zagrożeniach czyhających na zwierzęta. Projekt zakończył się posumowaniem, podczas którego najlepszym przyrodnikom wręczono dyplomy i nagrody. Efekty pracy uczniów można podziwiać na szkolnej wystawie.

                                                                                                                     Maria Sikora


XI Gminny Konkurs Recytatorski w Języku Niemiecki

W środę 18 kwietnia 2012 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Naroku odbył się  Gminny Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim . Była to już jedenasta edycja tego konkursu, którego mottem przewodnim był fragment wiersza  wielkiego śląskiego poety epoki romantyzmu Josepha von Eichendorffa „ Frühlingsnacht”. W głębokiej liryce Eichendorffa słychać szum lasu, śpiew ptaków, szmeranie strumieni, powiew wiatru oraz czuć zapach budzącej się do życia przyrody. Słowa te wprowadzające w nastrój budzącej się wiosny wspaniale komponowały się  z kwiecistą dekoracją. Celem konkursu było: ukazanie piękna poezji, popularyzacja twórczości poetów śląskich, doskonalenie umiejętności recytatorskich w języku niemieckim, nabywanie umiejętności nawiązywania kontaktu z widzem, wyrażania i rozumienia  przekazywanych treści w sposób werbalny i pozawerbalny, rozbudzanie wrażliwości i estetycznej wyobraźni. Dyrektor szkoły mgr Przemysław Gajos powitał uczestników konkursu ich opiekunów i gości oraz  dokonał uroczystego otwarcia konkursu życząc wysokich wyników oraz wielu miłych wrażeń. Do konkursu przystąpiło 24 uczniów ze Szkół Podstawowych oraz Gimnazjów Gminy Dąbrowa. W skład komisji  weszli nauczyciele j. niemieckiego, którzy profesjonalnie oceniali kulturę słowa, interpretację – zwłaszcza zrozumienie prezentowanych tekstów, dobór repertuaru oraz ogólny wyraz artystyczny przekazu. Poziom prezentacji wierszy był wysoki i bardzo wyrównany. Dzięki zaangażowaniu i fachowej pracy członków Jury, udało się nie tylko wyłonić laureatów, ale również stworzyć wspaniałą atmosferę, która pozwoliła na szczególne przeżycie spotkania z poezją. 

Po wnikliwej ocenie postanowiono przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.

KATEGORIA PSP KLAS I – III

I miejsce – Elżbieta Lach PSP Slawice

II miejsce – Zofia Cieślik PSP Sławice

III miejsce – Filip Baucz PSP Narok

KATEGORIA SP KLAS IV – VI

I miejsce – Katarzyna Smolin  PSP Slawice

II miejsce – –  Julia Zmarzlik   ZS Chróścina

III miejsce – Daniel Gaida  PSP Narok

III miejsce  - Izabela Kasprzyk ZS Chróścina

 

KATEGORIA GIMNAZJUM

I miejsce – Wiktoria Wacławczyk PG Żelazna

II miejsce – Marta Stein- PG Żelazna

III miejsce –  Violetta Kasprzyk ZS Chróścina

Wyróżnienia otrzymali Dominika Halicka, Katarzyna Pilśniak, Kamila Lach, Monika Korzanowska, Daria Zmarzlik oraz Paulina Kocot.

Na uczestnikach konkursu oraz gościach największe wrażenie zrobiły dzieci z Publicznego Przedszkola im. Franciszka z Asyżu, które wystąpiły z gościnnym występem. Na uroczystości obecni byli dyrektor GZEASiP Pan Janusz Staszowski, dyrektor PP Pani Gizela Przybyła, Pani Sołtys Marzena Odziomek oraz Członkinie Zarządu Koła Mniejszości Niemieckiej  Panie Anna Dudek oraz Krystyna Lissoń, którym podziękowano bardzo serdecznie za współpracę i pomoc w przygotowaniu konkursu. Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy zadbali o poczęstunek dla uczestników konkursu oraz gości. Organizatorzy konkursu przygotowali dla miłośników poezji dyplomy i nagrody. Miłym akcentem na zakończenie były podziękowania dyrektora Przemysława Gajosa dla nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursu oraz dla organizatora konkursu pani Marii Sikory. Konkurs zakończono pamiątkowym grupowym zdjęciem.

                                                                                                                               

                                                                                                                                       mgr Maria Sikora

Galeria zdjęć


 

Gminny Konkurs Kroszonkarski

4 kwietnia w ZS w Chróścinie odbył się XIII Gminny Konkurs Kroszonkarski „Kroszonka 2012”.  Celem konkursu jest kultywowanie tradycji ludowych technik zdobniczych oraz dokumentowanie przekazu miedzypokoleniowego. Konkurs odbywał się z podziałem na rodzaj techniki jaką posługiwali się uczestnicy, tj. technika rytownicza, batik i oklejanie. Nasi uczniowie spisali się doskonale.

Nikola Waletzki – II miejsce – technika oklejanie,

Jessica Glombek – III miejsce – technika rytownicza,

Monika Ofiera – wyróżnienie – technika rytownicza,

Julia Kuczek - wyróżnienie – technika rytownicza.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodkie zajączki wielkanocne.

Bogumiła Angel

Galeria zdjęć


Szkolny Konkurs Kroszonkarski

29 marca odbył się Szkolny Konkurs Kroszonkarski. Uczniowie klas IV – VI      z prawdziwą przyjemnością przystąpili do zdobienia jaj wielkanocnych jedną z tradycyjnych technik zdobniczych tj. wydrapywanie ornamentu (technika rytownicza), pisanie ornamentu woskiem i barwienie (technika batikowa) oraz oklejanie. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie niespodzianki. Wyróżniono kroszonki: Julii Kuczek, Moniki Ofiery, Jessicy Glombek oraz Nikoli Waletzki. Dziewczęta zakwalifikowały się tym samym do Gminnego Konkursu Kroszonkarskiego organizowanego przez ZS w Chróścinie.

Bogumiła Angel

Galeria zdjęć


Szkolny Konkurs Recytatorski w Języku Niemieckim

27 marca uczniowie naszej szkoły próbowali swoich zdolności recytatorskich w języku niemieckim. 17 dziewcząt i chłopców wzięło udział w kolejnym już Szkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji w Języku Niemieckiej. W kategorii klas I-III najlepszymi byli Marta Angel, Dominika Halicka oraz Filip Baucz. W kategorii klas IV-VI wyróżnieni zostali Daniel Gaida, Jessica Glombek oraz Paulina Kornek. Cała szóstka walczyć będzie o jak najwyższe miejsca w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Języku Niemieckim, który odbędzie się w Naszej szkole 18 kwietnia br. Życzymy sukcesów.

Maria Sikora

Galeria zdjęć


 

Słodkie lekcje

 

W ramach przygotowań do Świąt Wielkanocnych uczniowie pod opieką nauczyciela języka niemieckiego postanowili wnieść do szkoły trochę świątecznego nastroju. Klasa V wyszukała przepis na drożdżowy koszyk wielkanocny. Rozpoczęto od przygotowania ciasta, z którego następnie cierpliwie i z wielką dokładnością pleciono warkocze. Z warkoczy powstał słodki koszyk, który powędrował do piekarnika. Na korytarzu rozchodził się apetyczny zapach.

Klasa II w radosnej atmosferze piekła zające i baranki wielkanocne. Wcześniej uczniowie wykonali czepki na głowę przypominające uszy zajęcze, w których zresztą pięknie się prezentowali. Wspólne pieczenie smakołyków wielkanocnych było doskonałym pretekstem do poznania bliżej zwyczajów i tradycji związanych z Wielkanocą, zaś same wypieki stanowiły wspaniałą dekorację na stoły podczas klasowych śniadań wielkanocnych.

 

                                                                                                                                                                                                  Maria Sikora


   

Julia może być dumna.

 

W sobotę 31 marca br. w Sali Konferencyjnej Samorządu Województwa Opolskiego miało miejsce uroczyste wręczenie nagród dla laureatów Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Konsul RFN w Opolu Peter Eck oraz przewodniczący Zarządu Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno - Kulturalnych w Polsce Bernard Gaida wręczyli uczennicy naszej szkoły Juli Kuczek dyplom oraz nagrodę. Mama  Julii pani Sylwia Kuczek oraz nauczycielka języka niemieckiego pani Marii Sikora, która przygotowywała uczennicę do konkursu, otrzymały dyplomy gratulacyjne. Julce został przekazany również dyplom laureata od pani Haliny Bilik  Kuratora Oświaty w Opolu. Gratulujemy laureatce i czekamy na kolejne sukcesy w potyczkach  z językiem niemieckim, przypominając jednocześnie, że na swoim koncie ma ich już wiele.

                                                                                                                                                  Maria Sikora

 


          ZAGADKI, REBUSY, DRUDLE I INNE ŁAMAŃCE

Klasa trzecia układała w kilku zespołach różnorodne łamigłówki. Efektami swojej pracy podzieliła się wystawiając na korytarzu rysunki rozwijające spostrzegawczość wzrokową, które mogli rozwiązywać inni uczniowie.

Ułożone przez siebie zagadki zadawali pierwszakom, sprawiło to wszystkim bardzo dużo radości.

                                                 Wych. Ewa Jarzyna

Galeria zdjęć


WIOSNA W  KL. III 

Jak co roku uczniowie trzeciej klasy szukali zajączka na terenie boiska szkolnego i jak co roku znaleźli paczki w mgnieniu oka J Tradycyjnie również po przyjściu z boiska podzieliłam się jajkiem z moimi uczniami.  Zjedliśmy pyszne jajka od szczęśliwych kurek, które hoduje  pani Halicka, a potem osłodziliśmy sobie życie „wanoczką”  upieczoną  przez panią Pietrzkiewiczową. Na koniec ozdabialiśmy styropianowe  jajka cekinami. Ostatni dzień przed Świętami minął w miłej atmosferze.

Ewa Jarzyna

Galeria zdjęć


WALENTYNKI!

W lutym, po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Zakochanych. Podczas lekcji języka angielskiego, uczniowie klas młodszych przygotowywali starannie wykonane serduszka z wyznaniem miłosnym, natomiast uczniowie klas starszych pisali wiersze. Wszystkie kartki trafiły później do walentynkowej poczty. W piątek, 10.02.2012, do szkoły przybył amorek wraz ze swoimi pomocnikami, którzy rozsyłali  po klasach miłosne wyznania, pozdrawiając wszystkich okrzykami HAPPY VALENTINE’S DAY!

                                                                                        

                                                                                                          Agnieszka Chojnacka

Galeria zdjęć 

                      Dzień  Babci i Dziadka

      W tym roku obchodziliśmy to Święto w szkole dopiero 15 lutego, a to z dwóch  powodów: ferii zimowych, które w tym roku szkolnym były już w połowie stycznia oraz tego, że kl. III przygotowywała się do Międzyszkolnego Konkursu Kolęd i Pastorałek.

      Pomimo tego opóźnienia impreza była udana, babcie i dziadkowie bardzo zadowoleni, a dzieci świetnie się spisały.

      Chciałabym skierować tą drogą serdeczne podziękowania dla uczniów klasy pierwszej, drugiej i trzeciej za wspaniały występ.

                                   Ewa Jarzyna

Galeria zdjęć


 „Kolędowanie w Naroku”

       Już po raz jedenasty 12.01.2012 r. odbył się w kościele św. Floriana w Naroku Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Główny cel  konkursu, którego organizatorem jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Naroku, to podtrzymywanie tradycji śpiewania kolęd .Wiele  z nich wpisało się  bowiem w naszą piękną tradycję regionalną i narodową.

      W przeglądzie brało udział 8 solistów  i 9 zespołów śpiewaczych w kat. klas I-III i IV-VI .

 Uczestnikami przeglądu byli nie tylko uczniowie naszej gminy, ale również uczniowie szkół podstawowych z gmin ościennych oraz Opola. Każdy zespół zaprezentował tradycyjną kolędę oraz inny utwór  o charakterze bożonarodzeniowym.

      Jury w składzie: Aurelia Wenzel, Hubert Labusa, Robert Rutowicz oceniało właściwą intonację, dykcję i emisję głosu oraz wyraz artystyczny.  Komisja oceniająca podkreśliła wysoki poziom prezentowanych utworów, ciekawe interpretacje, dwugłosowość, zróżnicowany repertuar, a także dużą ilość instrumentów muzycznych towarzyszących wykonawcom.

A oto wyniki klasyfikacji:

w kat. soliści klas I-III

 I m. Julia Sosnowska PSP w Chróścicach op. Dorota Trojan

II m. Wiktoria Bujanowska PSP nr 5 w Opolu op. Anna Dul

III m.  ex aequo Katarzyna Kopyto PSP w Sławicach op. Gabriela Burczek

oraz Agnieszka Jańdziak  ZS w Chróścinie op.Anna Dul

w kat.soliści klas IV-VI

I m. Jessica Glombek PSP Narok op. Małgorzata Litwiniec

w kat.zespoły klas I-III

I m. PSP nr 5 w Opolu op. Anna Dul

II m.PSP Narok op.Ewa Jarzyna oraz PSP w Chróścicach op. Dorota Trojan

III m. ZS w Chróścinie op. Anna Dul

 w kat. zespoły klas IV-VI

I m. PSP nr 14 w Opolu  op. siostra Sylwia Sztuka oraz Renata Bulkiewicz

II m.  PSP Narok op. Małgorzata Litwiniec

III m. nie przyznano

Wyróżnienie ex aequo przyznano PSP Sławice op. Gabriela Burczek

oraz PSP Lewin Brzeski op. Anna Mościcka.

 Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody ufundowane przez licznych sponsorów.

         Jak co roku swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Dąbrowa Marek Leja, zastępca Wójta Erwin Marsolek, dyrektor GZEASiP Janusz Staszowski, dyrektor PP w Naroku Gizela Przybyła, dyrektor PSP w Sławicach Barbara Ottenbreit,  Urszula Glombek-organistka, sołtys Skarbiszowa Urszula Szyndler , sołtys Naroka Marzena Odziomek oraz pomysłodawczyni  i wieloletnia jurorka tego konkursu pani Bogumiła Malawska  z małżonkiem.

    Serdeczne podziękowanie składamy ks. prob. Witoldowi Walusiakowi za udostępnienie świątyni,  pracownikom obsługi szkoły, Radzie Rodziców za przygotowanie sali i obsługę konkursu. Dziękujemy pani dyr. Gizeli Przybyła,  dzieciom i opiekunom z PP w Naroku za  dopingowanie  wszystkich zespołów śpiewaczych. Cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu i przychylności wielu osób piękna bożonarodzeniowa tradycja kolędowania   nie zaginie.

         Do zobaczenia za rok!

                                                              Małgorzata Litwiniec

  

Galeria zdjęć


Spotkanie opłatkowe

Czas świąt jest okresem wyjątkowym i niepowtarzalnym. Wszyscy skupiamy swe myśli wokół drugiego człowieka, bliskich i przyjaciół. Spotkania opłatkowe stają się okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniu, które odbyło się 20 grudnia 2011 roku w naszej szkole. Spotkanie zorganizowali, jak co roku, uczniowie klasy VI z rodzicami i wychowawcą. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele naszej szkoły oraz zaproszeni goście.  Na początku wszystkich zebranych powitał Dyrektor Szkoły P. Przemysław Gajos.
W bożonarodzeniowy nastrój gości wprowadził występ uczniów klasy VI, którzy przestawili montaż poetycki okraszony przepięknymi kolędami. Po przestawianiu, przy akompaniamencie polskich kolęd wszyscy zebrani składali sobie życzenia, oraz łamali się tradycyjnym opłatkiem - symbolem zgody i pojednania. Wszystkim towarzyszyły życzenia, aby nowy 2012 rok niósł ze sobą szczęście i pomyślność.
Potem był czas na poczęstunek. Bardzo smaczne potrawy i pyszne domowe wypieki przygotowali rodzice uczniów klasy VI. W czasie tego miłego spotkania była okazja, by wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z nowym rokiem.
 


Grażyna Frejus

Galeria zdjęć


Sukces Julii i Patryka w konkursie Języka Niemieckiego

4.01.2012 roku w Zespole Szkół w Chróścinie odbyły się eliminacje gminne Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Nasi uczniowie ulansowali się na wysokich zaszczytnych miejscach. Julia Kuczek zajęła II , a Patryk Bojdak III miejsce. Julka zdobywając powyżej 85% punktów zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, czym sprawiła nam miłą niespodziankę.

                                                                                      nauczyciel j. niemieckiego

                                                                                              mgr Maria Sikora

Galeria zdjęć


Misyjni kolędnicy -wędrownicy w Naroku

Święta Bożego Narodzenia to najważniejsze i jednocześnie najbogatsze w tradycje i obrzędy ludowe święta. Jednym z tych obrzędów jest zwyczaj kolędowania i odwiedzania domów przez ubranych w przeróżne kostiumy kolędników, niosących  różnobarwną  gwiazdę. Kolędnicy zanoszą radość Bożego Narodzenia do odwiedzanych domów.

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Naroku pielęgnując ten piękny zwyczaj  z niezwykłym zaangażowaniem i w świątecznej atmosferze wędrowali pod opieką nauczycielek Marii Ludwig oraz Marii Sikory po zagrodach mieszkańców Naroka śpiewając kolędy oraz życząc pomyślności w Nowym Roku.

 Jako kolędnicy misyjni, uczą się ponoszenia trudu i składania ofiary z własnego czasu, a  uzbierane datki przekazują  na cele misyjne.

                                                                                           Maria Sikora

 

Galeria zdjęć


                                                   
Zapachniało piernikami


Od lat nasza szkoła rozpoczyna okres przygotowań przedświątecznych od pieczenia pierniczków. Również w tym roku tradycji stało się zadość. Dzieci pod opieką Pani Marii Sikory zagniatały ciasto oraz wyciskały gwiazdki, aniołki, serduszka, bałwanki i inne wzory. W czasie oczekiwania na upieczenie i wystygnięcie pierniczków i ciasteczek dzieci uczyły się kolęd i pieśni adwentowych w języku niemieckim oraz wykonywały ozdoby świąteczne. Gdy pierniczki były już upieczone i wystudzone, można było przystąpić do ich dekoracji. Radości i słodkości było co niemiara.
 

Galeria zdjęć


Spotkanie adwentowe w Naroku

 

W trzecią niedzielę adwentu uczniowie naszej szkoły w ramach współpracy z miejscowym Kołem Mniejszości Niemieckiej brali udział w spotkaniu adwentowym. Przedstawiając dwujęzyczny program artystyczny wypełniony wierszami oraz pieśniami związanymi z okresem adwentu wprowadzili wszystkich w cudowny świąteczny nastrój bożonarodzeniowy. Za umilenie tego wyjątkowego spotkania zostali obdarowani gromkimi brawami oraz słodyczami.

 

                                                 nauczyciel j. niemieckiego

                                                     Maria Sikora

 


Wycieczka klasy V do Opola

 

Uczniowie klasy V pod opieką wychowawczyni mgr Marii Sikory oraz nauczyciela historii mgr Grażyny Frejus wybrali się 12 grudnia 2011 roku na wycieczkę do Opola. Celem wyjazdu była realizacja zadań związanych z projektem „Ta ziemia od innych droższa” oraz  nauką języka mniejszości narodowej niemieckiej. Spacerując ulicami miasta uczniowie zobaczyli Kościół Św. Krzyża, Most Piastowski, Opolską Wenecję, odtworzone mury miasta, Urząd Wojewódzki, Wieżę Piastowską, Rynek oraz skarby Wzgórza Uniwersyteckiego. Największą atrakcją było zwiedzanie kościoła Ojców Franciszkanów , a w szczególności jego podziemi. Zwiedzanie miasta zakończono wizytą w Opolskim Solarisie, gdzie można było podziwiać świąteczne wystawy zachęcające do zakupu bożonarodzeniowych upominków oraz zjeść wyjątkowo jak na tę porę roku lody.

 

                                                                                                Maria Sikora

Galeria zdjęć


„ Św. Mikołaj w narockiej szkole’’

W tym roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Naroku po raz kolejny powitali św. Mikołaja i jego świtę. Czekali na niego z wielkim utęsknieniem i w końcu przybył. Dzieci były bardzo podekscytowane, gdy dźwięk dzwonka rozległ się wreszcie po szkole, ponieważ czekały nie tylko na prezenty od św. Mikołaja, ale również same przygotowały dla niego niespodziankę. Był nią program artystyczny, w czasie którego wszyscy podziwiali zdolności taneczne Julii Krause, Izabeli Buhl oraz Pauliny Kornek. Swoje umiejętności instrumentalne zaprezentowała także sześcioletnia Paulina Kijowska, która na skrzypcach zagrała fragment utworu W. A. Mozarta.

Mikołaj mógł także posłuchać piosenek w wykonaniu chórku szkolnego oraz trzecioklasistów przygotowanych przez panią Ewę Jarzynę, a także wierszy wspaniale recytowanych przez dzieci z klas I-III. Młodsi uczniowie mogli zaprezentować wiersze o zimie w języku niemieckim ćwiczone pod okiem pani Marii Sikory. Dekoracją i reżyserią całej uroczystości zajęła się pani Małgorzata Kolanko i Małgorzata Litwiniec. Zanim jednak Święty rozdał prezenty, został niezwykle mile i serdecznie powitany przez dyrektora szkoły pana Przemysława Gajosa.

Mikołaj, jak co roku, przyszedł do naszej szkoły nie tylko z prezentami , ale również z dobrym słowem. Przekazał uczniom pouczającą opowieść o magicznych słowach „proszę, przepraszam, dziękuję”. Uczniowie obiecali je używać zawsze, nie tylko od święta.

W tym dniu żaden uczeń nie opuścił szkoły bez szczerego uśmiechu i wielkiego prezentu .

Święty Mikołaju jesteśmy Ci wszyscy bardzo wdzięczni! Mamy nadzieję, że odwiedzisz nas znów za rok!

Oprac.: M. Kolanko i M. Litwiniec

Galeria zdjęć


Spotkanie policjantów z klasą I

W czwartek 24 listopada 2011 r. klasę I odwiedzili policjanci z Komendy Policji w Niemodlinie. Celem spotkania było omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa, które dotyczą dzieci. Funkcjonariusze przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, bezpiecznego zachowania w domu i szkole oraz pomocy jaką dzieci mogą uzyskać od policji. Pogadankę uatrakcyjnił film edukacyjny, przedstawiający omawiane treści. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały książeczki na temat bezpieczeństwa.

Mariola Domanowaka


                   

                     „Obchody Święta Marcina w Naroku ”

      Tegoroczne obchody Święta Marcina w Naroku zorganizowano dzięki współpracy organizacji wiejskich, szkoły i przedszkola. Środki na przygotowanie tej od lat kultywowanej tradycyjnej uroczystości pozyskano z Funduszu Sołeckiego, a także z projektu zatytułowanego „Unsere Traditionen” ze Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno – Kulturalnych, którego pomysłodawczynią i autorką była Pani Maria Sikora. Główne cele projektu to kultywowanie miejscowych tradycji oraz warsztaty dla uczniów polegające na przygotowywaniu lampionów, plakatów oraz elementów dekoracyjnych związanych z tym świętem. Pieczenie rogali oraz gąsek „marcinkowych” okazało się największą atrakcją warsztatów. Projekt realizowany był na lekcjach języka niemieckiego oraz w ramach zajęć Koła Regionalnego.

Podczas nabożeństwa w kościele św. Floriana w Naroku uczniowie miejscowej   szkoły  przedstawili dwujęzyczny program artystyczny przygotowany przez nauczycielki szkoły podstawowej w Naroku panie Marię Ludwig i Marię Sikorę. Program nosił tytuł „Święty Marcin uczy nas  jak  pomagać  innym”, a jego głównym przesłaniem było wyczulenie na potrzebę dostrzegania problemów drugiego człowieka oraz na biedę  jaka dotyka dzieci na całym świecie. Młodzi artyści wskazali również  na wielką rolę misjonarzy, którzy przybliżają Boga, uczą i wspierają biednych i cierpiących.

Po nabożeństwie i poczęstunku „marcinowymi” rogalami licznie zgromadzeni mieszkańcy wyruszyli spod kościoła  w barwnym korowodzie z lampionami. Na jego czele podążał  jeździec na koniu przyodziany w czerwony płaszcz, a o odpowiednią oprawę i bezpieczeństwo zadbali strażacy z OSP w Narok.

      Przemarsz ulicami wioski  przy dźwiękach pieśni „Ich geh mit meine Laterne” zakończył  się ogniskiem przygotowanym przez członków OSP oraz ciepłym poczęstunkiem dla wszystkich uczestników imprezy. Serdecznie dziękujemy wszystkim organizacjom i instytucjom działającym na terenie na terenie Naroka, a także pani Sołtys Marzenie Odziomek za wspólną organizację tego święta, które przypomina nam, o konieczności dostrzegania drugiego człowieka i jego problemów.

                                                                    Maria Sikora i Przemysław Gajos


   PODZIĘKOWANIE

Kochane dzieciaki!!

Z całego serca i gorąco dziękuję Wam – uczniom kl. III za spontanicznie i całkiem samodzielnie przygotowane dla mnie przedstawienie. Jestem dumna z tego, że jesteście moimi uczniami! Jednocześnie pragnę pogratulować rodzicom tak samodzielnych, otwartych, serdecznych i mądrych dzieci!!!

  Wychowawca kl. III: Ewa Jarzyna

Galeria zdjęć


  Święto Niepodległości

10 listopada z okazji Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły przygotowali inscenizację ukazującą drogę Polski do wolności. Mali aktorzy wcielili się w rolę żołnierzy - legionistów, księdza, nauczyciela, rodzica, którzy swoją bohaterską i niezłomną postawą strzegli polskiej mowy, wiary, honoru. Uczniowie i nauczyciele chcieli w tym dniu wyrazić swoją miłość do ojczyzny i patriotyzm odświętnie się ubierając i przypinając biało-czerwone kotyliony. Paląc symboliczny znicz uczciliśmy pamięć tych, którzy oddali życie za naszą wolność.

Bogumiła Angel

Galeria zdjęć


 

Adopcja Serca

Dzieci z naszej szkoły, rodzice oraz nauczyciele podjęli się Adopcji na odległość dziewczynki pochodzącej z Togo z wioski Soboua (parafia Lama-Tessi). Ma 16 lat, Cécile bardzo lubi śpiewać.

Maria Ludwig

Galeria zdjęć


Konkurs Wiedzy religijnej ŻAK

24 października w naszej szkole odbyły się szkolne eliminacje do Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK.

Do etapu rejonowego zakwalifikowały się Julia Kuczek z Klasy VI i Jessica Glombek z klasy V.

Gratulujemy!

Maria Ludwig

Galeria zdjęć


Tydzień Misyjny

Do naszej szkoły 24 października zawitał niezwykły gość -   ksiądz misjonarz Stanisław Klein. To wyjątkowe spotkanie odbyło się w tygodniu misyjnym obchodzonym w Kościele Katolickim. Uczniom naszej szkoły, którzy od 2 lat uczestniczą w Adopcji Serca Cecile Samah 16-letniej dziewczynki z Togo, ksiądz przybliżył problematykę pracy na misjach.  Uczniowie klasy V przygotowali przedstawienie o murzynku, który marzył          o tym, aby się wybielić i misjonarzu, który chciał wybielić jego dusze. Później  Ksiądz opowiadał o trudnym życiu na misjach, biedzie i potrzebach afrykańskich dzieci.  Była tez okazja, żeby dowiedzieć się o naszej adoptowanej afrykańskiej siostrzyczce. Na spotkanie ksiądz misjonarz przywiózł ciekawe afrykańskie rekwizyty, przepiękne instrumenty muzyczne, świąteczny strój oraz niezwykle ciężkie sandały z opony. Po spotkaniu uczniowie mieli możliwość zakupienia ciasta-murzynka z którego dochód zostanie przeznaczony dla Cecile. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość odkrycia na nowo, ze każdy może być misjonarzem nawet w swoim środowisku, przez modlitwę za misje i małe ofiary składane z wielkiego serca.

Galeria zdjęć

Maria Ludwig


Rowerkiem po Gminie Dąbrowa

Już po raz kolejny opiekunki Koła Turystycznego mgr Grażyna Frejus oraz  Koła Regionalnego mgr Maria Sikora zorganizowały dla chętnych uczniów naszej szkoły wycieczkę rowerową po gminie Dąbrowa. Dopisała wspaniała pogoda, więc była możliwość urządzenia pikniku na polanie oraz zagrania w piłkę plażową na boisku w Karczowie. Celem wyjazdu było pokazanie wyjątkowości naszej gminy, w której znajdują się zabytkowe pałace, spichlerze, kościoły, dzwonnice oraz przydrożne krzyże. Niektóre z nich niestety znajdują się w bardzo złym stanie. Tym bardziej należy je odwiedzać  poznawać bliżej ich historię oraz  utrwalać je na fotografiach.

W każdej wsi naszej gminy można znaleźć ciekawe miejsca, które przyciągają nie tylko atrakcjami historycznymi, ale również przyrodniczymi.

To sprawia, że warto wybrać się czasami na wycieczkę rowerową, aby cieszyć oczy widokami pól, lasów i malowniczych miejscowości naszej gminy.

                                                                                  Maria Sikora

Galeria zdjęć


Wzniosłe chwile październikowe…

Październik w naszej szkole jest miesiącem obfitującym w różne wydarzenia związane z Naszym Błogosławionym Patronem. Dla uczczenia bł. Jana Pawła II, 5 października uczniowie naszej szkoły wraz w Panem Dyrektorem Przemysławem Gajosem i nauczycielami udali się na pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy. Ten wyjątkowy czas spotkania z uczniami ze szkół noszących to samo zaszczytne imię rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy i śpiewu podczas drogi. Już na miejscu dzieci otrzymały różańce misyjne oraz pamiątkowe znaczki. Na placu pod szczytem był czas na przygotowanie przez wspólny śpiew do uroczystej mszy świętej. Po Eucharystii, czasie na posiłek i odpoczynek cała nasza pielgrzymkowa grupa przeszła do Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, aby tam zawierzyć Najświętszej Panience całą naszą wspólnotę szkolną. Później mieliśmy okazję zwiedzenia skarbca jasnogórskiego i podziwiania wot składanych przez stulecia Matce Bożej. Na zakończenie tego niezwykłego czasu przeszliśmy  pod pomnik bł. Jana Pawła II. Pełni niezapomnianych wrażeń, ubogaceni doświadczeniem wielotysięcznej wspólnoty wracaliśmy do naszych domów. Cztery dni później 9 października w Dzień Papieski w kościele parafialnym pw. św. Floriana w  Naroku, dzięki życzliwości Księdza Proboszcza uczniowie klas V i VI wystawili przedstawienie pt. „Nasz przyjaciel Lolek” opowiadające historię życia Karola Wojtyły. Klimatyczna muzyka, niezapomniana gra aktorów  oraz prezentacja multimedialna ukazująca zdjęcia pontyfikalne bł. Jana Pawła II wprowadziły wszystkich zgromadzonych wiernych w refleksje nad wspaniałym życiem naszego Patrona. Przepiękne nabożeństwo połączone z modlitwa dziękczynna za dar beatyfikacji Jana Pawła II było także uczczeniem trzeciej rocznicy nadania imienia naszej szkole.

Galeria zdjęć

Maria Ludwig

 PRZYTULISKO „PRZYTUL PSISKO’’

          Z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt w dniach od 4 do 10 października w naszej szkole została zorganizowana zbiórka karmy dla psów z przytuliska w Brzegu.
Ponadto, w dniu 1 października odbył się dzień otwarty w przytulisku. Uczniowie, którzy odwiedzili naszych małych przyjaciół i narysowali dowolną techniką rysunek swojego pupila otrzymali drobny upominek przygotowany przez Urząd Miasta, a prace brały udział w konkursie. Podczas dnia otwartego można było skorzystać z bezpłatnych porad weterynaryjnych i zdecydować się na adopcję wybranego przez siebie psa.


                                                                                                                                                               Agnieszka Chojnacka


Pasowanie Pierwszoklasistów

               Dnia 11 października 2011 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Naroku odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy pierwszej. Na uroczystość przybyli: dyrektor naszej szkoły pan Przemysław Gajos, dyrektor Publicznego Przedszkola w Naroku  pani Gizela Przybyła, wychowawczyni z przedszkola wraz z grupą starszaków, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice, uczniowie i nauczyciele klas1-3.   

              Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu. Następnie był występ uczniów klasy III i I. Pierwszoklasiści w granatowych biretach i odświętnych strojach wspaniale zaprezentowali się podczas występów. Recytowali wiersze, śpiewali piosenki, prezentowali swoje prace plastyczne oraz odpowiadali na  różne pytania i zagadki. Kulminacyjnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów uroczystej przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z uczniów dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia klasy I, dokonanego symbolicznym ołówkiem przez dyrektora szkoły. Po pasowaniu uczniowie otrzymali dyplomy pasowania na ucznia, a także dyplomy przyjęcia do świetlicy szkolnej. Przybyli goście obdarowali dzieci prezentami oraz życzeniami pomyślności i sukcesów w szkole. Uwieńczeniem imprezy był poczęstunek dla pierwszaków  i gości przygotowany przez rodziców.

            Uroczystość przygotowała wychowawczyni klasy I pani Mariola Domanowska przy dużym  zaangażowaniu i wsparciu rodziców i uczniów klasy I.

Galeria zdjęć


Dożynki Wiejskie - Narok 2011

Galeria zdjęć


Rozpoczęcie Roku Szkolnego 20011/2012

Galeria zdjęć

Powrót do strony głównej